Pro rychlé objednání a osobní odběr volejte 773 797 969

METROART výtvarná monografie pražského metra

Kód: 44
Akce Novinka Tip
900 Kč
Skladem

Kniha, co má křídla a je černá jako vrána:

Čtení pro všechny milovníky dopravy, památek, výtvarného umění a Pragensií :-)  

Pro osobní objednání a převzetí volejte 773 797 969 

Máte rádi knihy o Praze ? Chcete o ní vědět zase o něco více ? Potřebujete originální dárek pro své blízké nebo kolegy ? Na vyžádání obdržíte publikaci s podpisem autora nebo s věnováním podle Vašeho přání ?

200 stran odborného, kunsthistoricky zpracovaného textu s architektonickým popisem a ikonografickým rozborem všech stanic se všemi výtvarnými díly v rozmezí let 1974 až 1994, včetně výtvarné výzdoby přilehlých podchodů a okolních prostranství. 

Základem knihy jsou původní významy a poslání výtvarného vybavení metra ve vztahu ke staniční architektuře, které v současné době nejsou odborné a laické veřejnosti známé. Publikace popisuje sochy, mozaiky, keramické dekorativní stěny, skleněné, kamenné a eloxované obložení stanic a světelné objekty.

Tato téma nebylo dosud odborně zpracováno ani publikováno. 

Přibližně 300 fotografií všech artefaktů s příslušným popisem názvů děl, techniky zpracování, datací a autorským určením.

Kniha se rovněž zabývá nerealizovanými díly, dále artefakty, které byly zničeny, zakryty nebo odstraněny.

Je zde popsána problematika výtvarných soutěží a jejich účastníků. Text objasňuje původní názvy stanic, stručné životopisné údaje o umělcích a dobové reálie. 

Jsou zde zahrnuta také díla, která přímo či nepřímo souvisí s okolním parterem stanic metra, nebo jsou metrem inspirována.

Mimořádný je rovněž grafický design Lenky Rygerové a Petra Jurníčka, který výjimečným způsobem obohacuje zážitek každého čtenáře.

Praha je asi jediná evropská metropole, která doposud neměla svou vlastní výtvarnou monografii metra. Úžasný

GRAFIK KNIHY :   https://www.pametnaroda.cz/cs/jurnicek-petr-20190214-0

Své postřehy, názory a recenze na knihu můžete publikovat například zde: 

https://www.databazeknih.cz/knihy/metroart-424194

Detailní informace

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení